Hotel Bránica

Turistické informácie


Hotel Bránica je situovaný do Bránickej doliny neďaleko obce Belá v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra. Krivánska Malá Fatra s čarovnou Vrátnou dolinou je vyhľadávaným strediskom zimnej i letnej turistiky. Jánošíkove diery, Malý i Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň, Chleb, ale tiež mnohé z bližších vrchov Veľkej Bránice poskytnú nenáročné vychádzky i náročnejšie túry pre zdatnejších aj menej zdatných turistov. Hotel leží 22 km východne od mesta Žilina. Do hotela je možný prístup autom, k dispozícii je strážené parkovisko. Taktiež možno využiť časté autobusové spojenie zo Žiliny. V hoteli je k dispozícii mikrobus, ktorý slúži hosťom, zaujímajúcim sa o výlety do blízkeho okolia, ale tiež o celodenné výlety.

 

Zjazdové lyžovanie, snowboarding

V zimnom období je Vrátna dolina vyhľadávaným strediskom zimných športov. Sú tu výborné podmienky na lyžovanie s garanciou 120 dní pre menej náročných, ako i náročných lyžiarov. V blízkom Ski Centre je situovaných 11 lyžiarskych vlekov a dve sedačkové lanovky s celkovou prepravnou kapacitou 9154 osôb za hodinu a dĺžkou 7825m. Lyžiarske terény sú v celkovej dĺžke 12,6 km. Sú upravované a časť z nich je umelo zasnežovaná.

Zimná turistika, bežecké lyžovanie

V Malej Fatre je okrem letného značkovania aj zimné značkovanie, ktoré umožňuje orientáciu v zime. Turistické značkované chodníky, okrem prístupových ciest na chaty, v zimnom období pre sťaženú orientáciu, neschodnosť terénu alebo nebezpečenstvo lavín neodporúčame. Niektoré z týchto chodníkov, ale hlavne tie, ktoré sú v hôľnom pásme, sú v zime životu nebezpečné. Zimným značkovaním sa označujú len úseky, ktoré sú v zime hodne navštevované a ide o miesta, ktoré si to zvlášť vyžadujú.

Mapa bežeckej trate

Letná turistika

Členitosť terénu Národného parku Malá Fatra poskytuje veľké možnosti pre turistov. V lete lákajú návštevníkov túry do okolia vďaka rozsiahlej sieti značkovaných turistických chodníkov, ktoré vedú na hrebene Veľkého Rozsutca (1610 m n. m.), Veľkého Kriváňa (1709 m n. m.) a mnoho ďalších. Zaujímavé sú aj skalnaté masívy - Tiesňavy so Zbojníckym chodníkom a Jánošíkové diery (kaňon s prekrásnymi vodopádmi, nad ktorými sa týčia mohutné skaly).

Cykloturistika

Pri cykloturistike možno kombinovať časti motoristických trás a okruhov. Okrem toho sú v pohorí zjazdné takmer všetky doliny, či už sú alebo nie sú turistické značkované.

Mototuristika

Pre mototuristické trasy a okruhy sme vybrali zvlášť pekné miesta v blízkom i v širokom okolí Vrátnej doliny. Vyhliadkové body ako Choč, Malinné, Veľká Rača, Kľak a Šíp patria k najlepším vyhliadkovým bodom u nás vôbec. Taktiež miesta ako Prosiecka a Kvačianska dolina, Manínska tiesňava, Súľovské skaly sa zaraďujú medzi prírodné klenoty našej republiky. Všetky trasy vedú po dobrých bezprašných cestách a všetky túry sú vzhľadom na charakter kraja, ktorým vedú, dominantne turistické.

Vodná turistika

Z hľadiska vodnej turistiky možno považovať Malú Fatru za veľmi zaujímavú. Civilizačný proces však zasiahol aj túto oblasť. Vodné diela na Orave a Váhu značne ovplyvnili vodácke možnosti na týchto riekach. Avšak rieky Váh, Orava a dolný tok Kysuce sú splavené turistickými plavidlami. Na ostatné toky sú najvhodnejšie laminátové slalomové lode. Tu treba dodržiavať bezpečnostné predpisy (plávacia vesta a prilba), lebo vody sú rýchlo tečúce a riečiská majú mnoho skál.

Horolezectvo

V Malej Fatre je dosť tréningových možností pre horolezcov s výstupmi každej klasifikácie. Skaly sú vápencové, hodne lámavé. Skoby sa do nich ťažko zatĺkajú a treba liezť s prilbou.

 

 

ODOBERAJTE NOVINKY

Využite aktuálne akcie, zľavy a výhodne pobyty.